Види електронних майданчиків, на яких можна взяти участь в торгах

Кожен користувач, який є зацікавлений в тому, щоб взяти участь в онлайн-аукціоні, тендері або ж звичайних торгах, зіштовхується з питанням пошуку електронного майданчика. Не дивлячись на те, що всі торги проходять під наглядом системи ПроЗорро, цей факт ніяким чином не впливає на те, що користувач повинен робити все це саме на електронному майданчику.

Обирати такий сервіс потрібно, користуючись системою ПроЗорро та, впевнившись в тому, що знайдений майданчик дійсно акредитований в системі та йому можна довіряти на всі сто відсотків. 

Всього на території України зараз працює близько 10-ти акредитованих сервісів, що пропонують брати участь в торгах як більш досвідченим користувачам, так і новачкам. Обирати потрібно ресурс, щоб він був не тільки надійним, але й зручним в користуванні, функціональним та простим в освоєні.

Ви можете пошукати такі майданчики на сайті aeaep.com.ua. Асоціація біржових та електронних майданчиків – це ресурс, де є достатньо інформації, яка може знадобитись вам на першому етапі, коли ви ще не визначилися з сайтом, який ви будете використовувати, беручи участь в самих аукціонах.

Про які типи майданчиків йде мова?!

Електронні майданчики можна поділити на три основні категорії. Це досить зручна класифікація, яка вже з самого початку може допомогти вам зробити єдиний правильний вибір:

  • Корпоративні – вони створені великими корпораціями та підприємцями і використовуються вони скоріше для проведення серйозних закупівель різної продукції. Зазвичай, мова йде саме про великі об’єми закупівель;
  • Галузеві – їх завдання скоріше полягає в тому, щоб гарантувати взаємодію між певними підприємствами, які можуть працювати в одній або ж схожих сферах. Відповідно, вони можуть різним чином співпрацювати, проводячи певні закупівлі та інші операції;
  • Універсальні – такі майданчики можуть бути створені компаніями, які не мають прямого відношення до жодної з сторін. Відповідно, використовуються вони для проведення закупівель або ж реалізації майна якихось організацій або ж конкретних осіб шляхом виставлення їх на аукціон.

Не важко здогадатися, що найбільш популярними вважаються саме універсальні майданчики, які дають змогу брати участь в різних аукціонах. Важливо зазначити, що формат електронного аукціону надає рівні умови всім учасникам і саме цей момент і робить такі торги настільки популярними.

minimalogic-blog