Що з себе представляють публічні закупівлі Прозорро?

Державними закупками є закупівлі, вироблені державними органами виконавчої влади, а також підвідомчими установами. На сьогоднішній день всі аукціони такого виду повинні пройти через систему Prozorro.

У межах державних аукціонів є допорогові (максимум 50 тисяч гривень) і надпорогові закупівлі. Надпорогові закупівлі мають можливість здійснення 5 методами:

  1. Полегшені закупи. Отримання замовлень, зроблених людьми, у вигляді послуг, робіт і товарів. Їх ціна збігається або перевищує 50 тисяч гривень відповідно прийнятого Законом «Про державні закупівлі».
  2. Відкриті торги. Всі люди, що проявляють інтерес до них, мають можливість представити власні рекомендації. Так щоб аукціони були здійснені, слід мінімум мати два учасники.
  3. Конкурентний діалог. Його слід здійснювати тоді, коли замовник не має необхідну компетенцію про можливу закупівлю і, отже, йому необхідні дебати.
  4. Переговорна процедура закупівлі. Проводиться як укладання угоди після проведених дебатів.
  5. Придбання згідно з рамковою угодою. Замовник проводить укладення рамкової угоди з низкою учасників. Ця угода, діагностують головні вимоги майбутніх закупів. Протягом періоду функціонування договору замовник має право здійснення тендерів, де можуть брати участь лише відмічені учасники.

Іноземці, яких залучають державні закупівлі в Україні, мають можливість брати участь в торгах. Це відкриті торги, створені на англійській мові, з передбаченим ціною понад 133 тисяч євро для товарів і послуг та 5,15 мільйонів євро для проведення робіт.

Чим регулюються відкриті закупи Prozorro?

Відповідно до Закону України «Про державні закупівлі», все, без винятку, державні закупівлі повинні здійснюватися в електронній системі Прозорро, завдяки торговим майданчикам, які отримали потрібну акредитацію. Існування не менше 4 рівнів акредитації, що надає шанс здійснювати допорогові і надпорогові закупівлі і для тих, хто постачає і для тих, хто замовляє.

Користувач має право підбору акредитованого майданчика, беручи до уваги особисті побажання. Тендер, який розмістили на одному майданчику, в автоматичному порядку копіюється на інші.

Торговий майданчик УУБ є публічним учасником системи Прозорро і володіє 4 рівнями акредитації, які дають змогу працювати з усіма способами державних закупів.

Особливості та порядок проведення відкритих торгів в Україні

Вже кілька років Україна проводить відкриті тендери. Незважаючи на корупцію, вони стали оригінальною зброєю. Платформу зробили прозорою, що дозволяє всім бажаючим взяти участь в аукціоні. Цей вид торгівлі відповідає всім вимогам законодавства. Участь може взяти будь-яке державне підприємство, що, у свою чергу, дозволяє клієнтові самостійно вибирати виграшні дані.

Для початку варто вияснити, які строки подання пропозицій на відкритих тендерах. Мінімальний термін – 15 днів. Протягом цього періоду учасники подають пропозиції, звертаються до клієнта за роз’ясненнями, за чотири дні до закінчення періоду вони припиняють приймати будь -які претензії.

Відкриті торги призначаються тільки в робочі дні та в робочий час. Усі дати та час механічно відображаються в особистих кабінетах учасників. Потім клієнт розглядає всі пропозиції та оцінює їх економічну вигоду. Дані кожного учасника вивчаються не більше 5 робочих днів, іноді їх продовжили до 20. Це також показує система. 

Після завершення торгів і визначення переможця в системі, завантаженої клієнтом, з’являється повідомлення про намір укласти угоду. Закон прописував ті моменти, коли аукціон можна вважати недійсним. Подробиці написані на веб-сайті Української універсальної біржі, це акредитована платформа для публічних торгів та підключена до бази даних системи.

Що ви можете купити сьогодні на УУБ

Торги земельними ділянками https://sale.uub.com.ua/ru/news/aukcion-z-orendy-zemli-u-systemi-prozorro-prodazhi вже проводяться на території української держави з липня цього року. Для українців така зміна важлива. Це сприяє тому, що без виникнення перешкод є можливість купити земельну ділянку на відкритих торгах системи Прозорро.Продажі. Описані аукціони здійснюються на сайтах з публічним участю простих громадян, котрі можуть наглядати за процесом проведення торгів.

Раніше продавати земельні ділянки було неможливе, так як діяло вето. Більшість українців очікували внесення змін до Закону України. Якщо раптом трапиться порушення пунктів правил прозорих торгів, то таке негайно стане схильне розголосу. Ще одним плюсом даних торгів є те, що ділянку землі можливо реалізувати за значно високою вартості. Виставити на продаж ділянку землі можна прямо сьогодні. Щоб це зробити потрібно здійснити нескладну реєстрацію на одному ресурсі, котрий здійснює роботу в системі Прозорро. До такого веб-ресурсу можна віднести УУБ. Зареєстровані учасники позитивно оцінили функціонування біржі УУБ. 

minimalogic-blog