Проведення державних закупівель через електронні торги

Державні замовлення – це те, що дуже часто зустрічається на електронних майданчиках. Починаючи з 2016-го року всі державні компанії отримали масу незручностей, коли в один момент їм довелось стрімко переходити на формат електронних торгів. Важливо зазначити, що з того часу всі торги проходять під наглядом системи ПроЗорро. Цей пункт є серйозною гарантією того, що сама процедура буде проходити згідно чинного законодавства.

Варто зазначити, що на електронних майданчиках можна знайти не тільки державні замовлення, але й оголошення від приватних компаній. Більш того, досить велика кількість таких сервісів беруть участь в електронних торгах, так як це є однаково вигідною процедурою як для однієї так і іншої сторони.

Один з розповсюджених електронних майданчиків – це сайт tender.uub.com.ua. Ресурс дійсно надійний та перевірений часом, що вже варто брати до уваги.

Хто може організувати державне замовлення?!

Це одне з найбільш частих питань, яке виникає у звичайних користувачів. Насправді, тут все досить просто і є чіткий перелік організацій, які мають право на те, щоб проводити державне замовлення та шукати виконавця:

  • Бюджетні організації – це може бути закупівля будь-якої продукції, але є різниця в тому, за які кошти проводяться самі закупівлі. Це можуть бути власні кошти, гранти, й так далі;
  • Державні компанії та цілі корпорації – це можуть бути фабрики та заводи державного значення, які можуть бути зацікавлені в придбанні нового обладнання;
  • Профільні організації – це ще один цікавий напрямок, де можна визначити відразу декілька сфер діяльності, а саме: енергетична сфера, напрямок освіти, комунальні послуги й так далі;
  • Компанії, що мають певний відсоток державного впливу – це можуть бути й дочірні структури, які також мають право проводити відповідні державні замовлення. Варто зазначити, що такі компанії також досконально контролюються системою ПроЗорро;
  • Компанії, що мають пряме відношення до енергетичних носіїв – тобто, це може бути нафтовидобувна галузь й так далі. Також сюди можна віднести цілі монополії, коли конкретна сфера знаходиться в одних руках.

В цілому, цього достатньо для того, щоб зробити висновки стосовно того, як саме проходять державні закупівлі та наскільки ця процедура є зручною для використання.

minimalogic-blog